Search

انتخاب زباندیدار مقامات کشوری از مراکز خیریه ارامنه

جمعه پنجم دی‌ماه ۱۳۹۹ آقای دکتر ربیعی سخنگوی دولت و دستیار ارتباطات اجتماعی ریٔیس جمهورو جناب آقای ابراهیم صادقی فر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مرکز خیریه ساهاکیان، کلیسای وارطان مقدس و خانه سالمندان چیلویانس بازدید نمودند.
در این دیدار مهندس آرامیان رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران، آرا شاوردیان نماینده ارامنۀ تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی، کشیش ماشتوتس خاچاطوریان، آقای زادوریان رئیس هیئت مستمندان شورای خلیفه گری ، آقای واهه هواکیمیان رئیس مرکز خانه سالمندان چیلویانس و اعضای هیأت امناء کلیسای وارطان مقدس و جمعی از مسئولین حضور داشتند.

آقای دکتر ربیعی در ابتدای این دیدار به نمایندگی از دولت سال نو میلادی و تولد عیسی مسیح را به هموطنان مسیحی و همه مسیحیان جهان تبریک گفته و با سالمندان این دو مرکز خیریه ملاقات کردند و از نزدیک با فعالیتهای این مراکز آشنا شدند و همچنین از کلیسای وارطان مقدس نیز دیدار کردند.

ربیعی با اشاره به میلاد عیسی مسیح خاطرنشان کرد: الگوی در کنار هم بودن در چنین روزها و مناسب هایی بیشتر تجلی پیدا می‌کند، ما در عیدها و جشن های مختلف در کنار هم هستیم. در دنیایی که با گزینه‌های جنگ، خشونت و افراطی‌گری مواجه هستیم، جهان به الگوی همزیستی که ما داریم، نیاز دارد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مدارا، همزیستی و احترام به هم از خصوصیات و نقاط قوت جامعه ایرانی است، اضافه کرد: همه ادیان در ایران از شرایط برابر از نظر احترام برخوردارند.

ربیعی بیان کرد: مسائلی که ادیان مختلف در کشور دارند مانند دیگر هموطنان ما باید به آنها رسیدگی شود؛ ما مثل هم هستیم . نظام و دولت معتقد است، همه مسائلی که شامل ایرانیان می شود شامل اقلیت های مقیم ایران هم می شود.
ربیعی خاطر نشان کرد: ما برای کمک گرفتن از ظرفیت اجتماعی تشکل‌های دینی و خیریه‌ها و رفع بخشی از مشکلات معیشتی و اجتماعی، آنها را باید قوی کنیم.

وی با اشاره به مرکز سالمندان ساهاکیان، گفت: این مرکز، قبلا مدرسه بوده و امروز به محل و آسایشگاهی برای نگهداری سالمندان تبدیل شده است، باید کمک کنیم که مراکز خاص و بیشتری برای نگهداری از سالمندان ارامنه داشته باشیم.

ربیعی اظهار کرد: از طریق وزارت کشور، شهرداری‌ها و سازمان برنامه‌ و بودجه کمک خواهیم کرد که نیازمندی‌های مراکز خیریه ارامنه رفع شود، به خصوص مراکز نگهداری افراد سالمند هموطنان مسیحی که عمدتا از ارامنه هستند.

وی افزود: بیشتر مراکز و سازمان های خیریه ارامنه نیز مثل دیگر سازمان‌های خیریه از طریق سازمان بهزیستی یارانه‌ها و خدمات خود را دریافت می‌کنند، ولی مرکز سالمندان ساهاکیان که اکنون در آن هستیم هنوز نتوانسته کمک هزینه بگیرد؛ ما باید برای بازسازی این مرکز، اقداماتی انجام دهیم.

سخنگوی دولت گفت: با مسئولان این مجموعه مشورت می کنیم و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم تا پس از صحبت با رییس جمهوری کمک و مساعدت بیشتری انجام پذیرد.

سخنگوی دولت با اشاره به بازدید خود از مراکز ساهاکیان و چپلویان گفت: در این بازدیدها شاهد مشکلات مراکز نگهداری سالمندان هموطن ارامنه بودیم که بخشی از این مشکلات را باید از وزارت کشور، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش دنبال کنیم.

وی در ادامه افزود: با دوستان شورای خلیفه گری صحبت‌هایی داشتیم برای اینکه لیستی را تهیه کنند تا در این دولت بتوانیم برخی مشکلات آنها را حل کنیم یعنی براساس لیستی که داده می شود به افراد نیازمند وام‌های کوچک اعطا کنیم.

ربیعی ادامه داد: مقرر شده است برای افرادی که می توانند شغل ایجاد کنند، وام پرداخت کنیم. همچنین قرار شد در بخش ساخت و ساز و جاهایی که برای خیریه و مدرسه می خواهند، کمک های دیگر را با دستور رییس جمهوری ارایه دهیم.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

 

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com