Search

انتخاب زبانبا آغاز هفته دفاع مقدس - تقدیر از خانواده های شهدای در راه وطن اقلیت در باغ موزه دفاع مقدس

دفاع پرس -  باغ موزه دفاع مقدس پنجشنبه شب میزبان جمع زیادی از خانواده شهدایی بود که روزگاری فرزندانشان را فارغ از هر دین و آیینی، برای دفاع از وطن و انقلاب راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل کرده بودند و به جای آن، مدتی بعد پیکر بی جان جوان شان را تحویل گرفته بودند.

جامعه اقلیت های ارمنی، آشوری، کلیمی، و زرتشتی هر یک شهدایی را در راه وطن تقدیم کرده اند تا ثابت کنند، همه برای این کشور تا آخرین قطره خون خواهند ایستاد و مقاومت ریشه در وطن دوستی و توحید محوری همه ایرانیان دارد.

سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس، مملو از مادران و پدران و فرزندان و خانواده هایی بود که به دعوت از اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران گرد هم جمع شده بودند تا بار دیگر یاد شهیدانشان را زنده نگه دارند.

در حالیکه که خانواده شهدای زیادی در سالن حضور داشتند، به نمایندگی از هر جامعه اقلیت دینی، دو خانواده شهید تقدیر شدند.

النا لاویان بانوی کلیمی در سخنانی در این مراسم، با اشاره به مجاهدت های اقلیت های دینی در دوران انقلاب و همچنین حضور در جبهه های دفاع مقدس، خطاب به محمدباقر قالیباف شهردار تهران، پیشنهاد داد بزرگراه هایی در شهر تهران به نام های حضرت موسی، حصرت عیسی و حضرت زرتشت نامگذاری شود.

آرمان بندری به نمایندگی از شورای خلیفه گری ارامنه، طی سخنانی به رشادت های سربازان و جامعه ارمنیان طی دوران دفاع مقدس پرداخت و آماری از شهدا، جانبازان، مفقودین و اسرای ارمنی و همچنین تعداد تانک ها و خودروهای زرهی تعمیر شده بدست متخصصین داوطلب ارمنی و کمک های مردمی ارسال شده از طرف جامعه ارمنیان ارائه نمود.

مهدی محمدباقری مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، حجت الاسلام امرودی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، اسفندیار اختیاری نماینده جامعه زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی سیامک مرسده نماینده جامعه کلیمیان در مجلس و رامسین آقاسی زاده رئیس کانون ملی و فرهنگی جوانان آشوری نیز در این همایش سخنرانی کردند.

اجرای سه سرود توسط گروه ارمنی زوارتنوتس، به رهبری ادیک تمرازیان نیز از جمله برنامه های این همایش بود که اجرای سرود خورشید خاوران در رثای خرمشهر مورد تشویق ممتد حاضرین قرار گرفت.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com