Search

انتخاب زبانپیام اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی و عید میلاد عیسی مسیح

در فضایی آکنده از عشق و محبت به استقبال سال نو و عید میلاد عیسی مسیح می رویم

آغار سال جدید و عید میلاد عیسی مسیح را از صمیم قلب به کلیه ارامنه و هموطنان ایرانی تبریک گفته و برای همگان سالی نیکو، زیبا و پر خیر و برکت را آرزومندم.

برگزاری اعیاد، بویژه برای ارامنه، نه تنها عامل وحدت و اتحاد و سرمنشاء الهام بوده، بلکه چشم اندازهای جدیدی را فراروی ما می گستراند.

برپایه اعتقادات مسیحی اعیاد همچون مسیری نورانی هستند که ما را به سوی خداوند و نجات دهنده مان عیسی مسیح رهنمون شده و ما را به تفکر در پیامی فرا می خواند که با آواز خوش الحان فرشتگان مقرب خدواند به ما منتقل شده است:

"جلال بر خداوند در عرش برین،

و صلح و سلامت بر مردمانی که بر زمین مورد لطف او هستند."

عیسی مسیح به عنوان حکمران صلح و پیام آور عشق بر ما ظاهر شد. امروز ضرورت صلح، عشق و آرامش در جهان معاصر بیش از هر زمان دیگر احساس می شود. عشق و صلح زمانی تحقق می یابند که انسان به سمت خداوند باز گردد و زندگی خویش را بر اساس دستورات  الهی و بدور از حسادت، نفرت، غیبت و جنگ بنا کند.

می دانیم و باور داریم که ادیان و بویژه ادیان توحیدی مروج عشق، صلح و برداری هستند. متاسفانه هنگامیکه انسان ها از دین فاصله گرفته و یا دین را ابزاری برای رسیدن به مطامع خود قرار می دهند، در آن هنگام حیات بشریت دچار تلاطم می شود.

امروز شاهد آن هستیم که جهان پیرامون ما در نتیجه جریان های افراطی و نیز سوء استفاده از دین به عرصه جنگ و برادرکشی تبدیل شده است.

ما در جمهوری اسلامی ایران در کنار برادران و خواهران مسلمان، کلیمی و زرتشتی خود همزیستی را تجربه کرده و از نعمت های خداوند برخورداریم. ایران برای قرون متمادی مهد همزیستی میان پیروان ادیان مختلف بوده و این پدیده یکی از ویژگی های جامعه ایران می باشد.

عید میلاد عیسی مسیح، عید برقراری عشق و صلح در جهان، عید برادری حقیقی و نوع دوستی است. پولس رسول خطاب به اعضای کلیسای خود می فرماید:"آن گونه زندگی کنید که شایسته فرزندان روشنایی است، زیرا محبت، عدالت و حقیقیت از ثمرات روشنایی هستند." (افسوسیان 5:8) آری، مهربانی، ترحم، تواضع و صبر از جمله وظایف یک مسیحی واقعی و حقیقی  محسوب می شوند. "یكدیگر را تحمل کرده و همدیگر را عفو نمائید. هرگاه بردیگری ادعایی داشته باشید، چنانکه مسیح شما را آمرزید، شما نیز چنین کنید."(نامه به کولسیان 3: 12-13)

با قلبی آکنده از عشق و صلح برای شما دعا کرده و آرزو می کنم سال 2017 میلادی برای همگان سالی به واقع جدید و پر از نعمت باشد.  رسول عیسی مسیح به ما یادآوری می کند تا ضمن دگرگون کردن اندیشه و روان خود تبدیل به انسانی جدید با الگوبرداری از چهره پرورگارمان شویم تا از این طریق به شناخت او نایل آئیم.

برای تقویت و تحکیم عشق و صلح در سرزمین عزیزمان ایران دعا کرده و از خداوند متعال می خواهم تا رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، رئیس محترم جمهوری و دیگر مسئولان جمهوری اسلامی ایران را در رهبری و هدایت خردمندانه کشور یاری نماید.

از خداوند متعال می خواهم تا هر چه سریعتر صلح را در عراق، سوریه، لبنان، یمن و دیگر نقاط جهان و همچنین ارمنستان و آرتساخ (قراباغ) برقرار کند. 

شناخت خداوند انسان را به شناختن خویشتن رهنمون می شود. شناختن خویشتن نیز ما را به درکی جدید از وظایف و رسالتمان رسانده و موجب می گردد تا زندگی خود براساس چشم انداز حراست از ارزش های معنوی و ملی و همچنین تقویت عشق و صلح بنا نمائیم.  

سال نو و عید میلاد عیسی مسیح بر همگان مبارک باد

مژده ما و شما را 

که مسیح زاده شد و ظهور یافت.

 دعاگو

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

خلیفه ارامنه تهران

26 دسامبر 2016 

تهران  

 

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com