Search

انتخاب زباندیدار با مدیران مجامع و فعالیتهای فرهنگی ادیان توحیدی

سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با آغاز سال جدید میلادی به همراه آقای دکتر فریدونی مدیرکل مجامع و فعالیتهای فرهنگی، آقای رضوانی مشاور فرهنگی معاونت فرهنگی و آقای تقوی مسئول اداره اقلیتهای دینی از کلیسای ارامنه در تهران بازدید کرد و با اسقف اعظم ارامنه تهران به گفت و گو پرداخت.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک سال نو به مسیحیان خصوصا ارامنه کشور گفت: توفیقی است که در سال جدید میلادی دیدار ما با یکدیگر تجدید شد. سال جدید میلادی فرصتی برای دیدار و یادآوری دوستی های قدیم و عمیق است.

وی افزود: پیروان ادیان الهی به یک خانواده تعلق دارند و در غم شادی با یکدیگر شریک هستند. عید میلاد عیسی مسیح و سال جدید میلادی صرفا عید مسیحیان نیست بلکه عید ما نیز محسوب می شود و از اینکه می بینیم هموطنان ما خوشحال هستند، ما نیز خوشحالیم. همچنین از اینکه در این ایام متبرک هموطنان ایرانی را دعا می کنید، بسیار خرسندیم.

صالحی با اشاره به همزیستی مسالمت آمیز و بلند مدت مسیحیان و مسلمانان در ایران گفت: ما در طول تاریخ در غم ها و شادی های یکدیگر شریک بوده ایم و ارتباطات عمیقی با یکدیگر داشته ایم. 

شرایطی که در حال حاضر جهان را تهدید می کند نیز برای هر دو ادیان مشترک است. در حال حاضر قداست در حال حذف شدن از جهان است و فروپاشی و آسیب های اخلاقی نیز به جامعه ضرر می زند. از این رو برای بقای جهان و انسان، ادیان توحیدی می توانند راهکاری برای نجات و خروج انسان از این مشکلات باشند.

وی افزود: امروزه بیش از گذشته ادیان توحیدی اعم از مسلمانان و مسیحیان می توانند در کنار هم قرار بگیرند و به بر طرف کردن این مشکلات بپردازند. از سوی دیگر، این خطرات جهانی به تهدیدات منطقه ای تبدیل شده اند و منطقه را آزار می دهد. در این شرایط همکاری پیروان ادیان توحیدی می تواند صلح، عدالت و معنویت را در جهان حاکم کند و این بیش از گذشته ضروری به نظر می رسد. 

شرایط مناسب و همزیستی ادیان در ایران می تواند فرصتی برای این اتفاق فراهم کند. امیدوارم تقارن ولادت عیسی مسیح (ع) و حضرت محمد (ص) نوید بخش اتفاقات خوب در سال جدید باشد.

در ادامه این دیدار، اسقف اعظم سبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه در تهران با اشاره به تقارن میلاد مسیح و ولادت حضرت محمد (ص) گفت: تعالیم و آموزه های اسلام و مسیحیت قرابت بسیاری با یکدیگر دارند و باید تلاش کرد تا پیوستگی بیشتر میان این ادیان ایجاد شود.

خلیفه ارامنه در تهران با اشاره به تهدیدات منطقه ای در اطراف ایران گفت: هزاران بار خدا را شکر می کنیم که ایران دچار مشکلات کشورهای همسایه نیست.

همچنین در این دیدار علی فریدونی مدیرکل اداره مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی گزارشی از تور فرهنگی اداره مجامع با حضور نمایندگان اقلیت های مذهبی به قم ارایه کرد و گفت: دفتر مجامع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک تورهای فرهنگی دیگری را به منظور تقریب بیشتر مذاهب برگزار خواهد کرد.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com