Search

انتخاب زبانبزرگداشت هفته نیروی انتظامی توسط جوامع پیروان ادیان الهی

هفته نیروی انتظامی امسال با حضور جوامع پیرو ادیان الهی توسط جامعه زرتشتیان گرامی داشته شد. این برنامه همه ساله توسط یکی جوامع پیروان ادیان الهی برگزار می شود.

این مراسم با حضور مسئولین سیاسی، دینی و اجتماعی جوامع ارامنه، آشوریان، کلیمیان و زرتشتیان توسط انجمن زرتشتیان تهران و با هماهنگی وزارت ارشاد برنامه ریزی و اجرا شد. فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ ، سردار سرتیپ دوم ساجدی نیا و فرمانده های دیگر بخشهای پلیس تهران نیز دعوت شدگان این برنامه بودند.

این جشن با سرود جمهوری اسلامی ایران و نیایش موبدیار دکتر راشین جهانگیری و موبد پدرام سروش پور آغاز گردید.

سپس دکتر رستم خسرویانی ریاست انجمن زرتشتیان تهران با بیان تلاش های نیروی انتظامی در امنیت کشور، بطور ویژه از خانواده های آنان که همره با این پرسنل صبوری می کنند، تشکر کرد.

دکتر اسفندیار اختیاری نماینده ایرانیان زرتشتی نیز با برشمردن فعالیت های نیروی انتظامی از آنان قدردانی کرد. وی سپس با شادباش جشن مهرگان از اهمیت مهر، مهربانی و دوستی در همه اقشار کشور، بخصوص در نیروی انتظامی سخن گفت. وی سپس از بروز آسیب اجتماعی بخصوص معتادان و کارتن خواب ها  که چهره شهرها را نامناسب می کند صحبت کرد و بر لزوم هماهنگی بیشتر جهت کاهش بیشتر این پدیده ناخوشایند سخن گفت.

برگزاری موسیقی سنتی توسط گروه نکیسا، بخش دیگری ازاین برنامه بود.

سردار سرتیپ دوم ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ سخنران بعدی این برنامه بود که صحبت خود را با این موضوع شروع کرد که تمام ادیان ، مشترکات فراوانی دارند که همه آن را می توان  در این سه کلمه پیدا کرد. پندار(اندیشه) نیک، گفتار نیک و کردار نیک. وی سپس به اشتراکات دیگر ادیان نیز اشاره کرد و در ادامه به برخی عملکرد های نیروی انتظامی پرداخت.

 فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه در سال گذشته حدود 17 تن مواد مخدر در تهران کشف شده است که نسبت به سالهای قبل آن که حدود 4 تن بوده، رشد چشمگیری داشته، بر تلاش این نیرو در این زمینه تاکید کرد وسپس با بیان اینکه روزانه در تهران حدود 130 نفر در رابطه با مواد مخدر دستگیر می شود، بر نیاز بیشترهماهنگی بین سازمانها و ارگانهای مسئول در این موضوع اشاره کرد و تاکید کرد که نیروی انتظامی آماده است تا تمام افراد درگیر با توزیع و فروش مواد مخدر و کارتن خواب ها را جمع آوری کند ، ولی سوال اصلی این است که در کدام محل باید این افراد نگهداری شود و آموزش کسب و کار ببینند، که البته در حال حاضر شهرداری تهران اقداماتی را در این زمینه انجام داده است وی سپس با توجه به اشاره نماینده ایرانیان زرتشتی به مزاحمت برخی از این افراد برای مکانهای مختلف زرتشتیان ادامه داد، هرگاه مزاحمتی از این افراد پیش آمد علاوه بر تماس با پلیس 110 که بطور کلی می تواند رفع مزاحمت کند بطور ویزه از پلیس اماکن خواست تا جهت حل این موضوع اقدام نماید.

سردار ساجدی نیا سپس از پلیس فضای مجازی سخن گفت و با اشاره بر اینکه کلیه موضوعات در این فضا، اعم از بخش اقتصادی و بخش های دیگری همچون تلگرام و ایستاگرام را تحت کنترل دارند، ادامه داد که در این بخش آمادگی وجود دارد که لازم است تا مسئولین آن بخشها در برنامه های دیگر دعوت شوند تا اطلاعات لازم در این زمینه را به جوامع داده شود.

سعید تقوی مدیرکل اداره امور اقلیت های دینی وزارت ارشاد نیز در سخنانی کوتاه از پرسنل نیروی انتظامی تهران بزرگ که در برگزاری برنامه های مختلف پیروان ادیان الهی همکاری می کنند، تشکر و قدردانی کرد.

برنامه بعدی این گرامیداشت، تقدیر از پرسنل نیروی انتظامی بود که توسط روحانیون ادیان الهی انجام گرفت. در این بخش از پرسنل دعوت شده نیروی انتظامی و بخصوص سردار ساجدی نیا تقدیر به عمل آمد. سپس از روحانیون دعوت شده نیز قدردانی شد.

شاهنامه خوانی توسط موبدیار پریا ماوندی و گروه همراه ایشان پایان بخش این برنامه بود. سپس سردار ساجدی نیا و همراهان ایشان از آدریان تهران بازدید کردند و موبد پدرام سروش پور در رابطه با  نور و پرستش سو(قبله) زرتشتیان توضیحاتی را  برای بازدید کنندگان ارائه کردند.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com