Search

انتخاب زبانبرگزاری نشست در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

صبح روز پنجشنبه 31 تیرماه نشستی با حضور رهبران روحانی جوامع دینی ساکن در ایران در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور دکتر جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران به همراه آقای واروژ آوانسیان نایب رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران و کشیش گریگوریس نرسیسیان مسئول روحانی دفتر روابط عمومی خلیفه گری ارامنه تهران به نمایندگی از سوی جامعه ارامنه در این نشست حضور یافتند.

در این نشست که با هدف تاأسیس مرکز بین المللی ادیان توحیدی برگزار شد، حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقلیت های قومی و دینی، حجت الاسلام دکتر تسخیری رئیس مرکز گفتگوی بین ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دکتر ارزانی نماینده دفتر همکاری ادیان و همچنین مسئول امور دینی و فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان حضور داشتند. 

در این دیدار برنامه و اساسنامه مرکز فوق الذکر مورد بررسی قرار گرفت. همچنین حضور نماینده ای از هر کدام از جوامع دینی در هیئت اجرایی این مرکز مورد توافق قرار گرفت.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران در سخنانی در این نشست ضمن قدردانی از این اقدام ارزشمند تأکید کرد: "همه ما شاهد آزادی های دینی در ایران بوده و آن را در مجامع بین المللی مورد تاکید قرار داده ایم".

خلیفه ارامنه تهران همچنین همزیستی پیروان ادیان مختلف در ایران را واقعیتی دانست که در طی قرون متمادی وجود داشته و پس از انقلاب اسلامی نیز توسعه و گسترش بیشتری یافته است.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان همچنین افزود: "تحکیم رابطه میان انسان و خداوند از وظایف ادیان توحیدی است و امروز با این اقدام ارزشمند گام عملی در این راستا برداشته می شود".

خلیفه ارامنه تهران اظهار داشت: "با توجه به چالش های کنونی که انسان با آن مواجه است و همچنین مورد تهدید قرار گرفتن ماهیت دین، ادیان توحیدی مهم ترین مأموریت در عصر حاضر را بر عهده گرفته اند و آن نزدیک تر نمودن هر چه بیشتر انسان به خداوند است و جمهوری اسلامی ایران دراین زمینه نقش پیشرو در منطقه را دارد".

دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با تائید سخنان خلیفه ارامنه تهران به همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف در ایران و تصریح حقوق دینی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی آنان در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از وفاداری اقلیت های دینی ایران نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیر و قدردانی کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد مرکز جدیدالتأسیس با هدف ایجاد فضای مناسب جهت آشنایی ادیان مختلف از یکدیگر و همچنین برقراری روابط سالم میان آنان ایجاد شده است. وی همچنین افزود در این مرکز ارزش های مشترک ادیان در جهت تقویت اتحاد وانسجام ملی در ایران مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

براساس اساسنامه این مرکز هدف از تأسیس آن ایجاد فضای مناسب برای تبادل نظر و آشنایی کارشناسان و همچنین اطلاع رسانی ذکر شده است. 

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com