Search

انتخاب زبانمتن کامل سخنرانی اسقف اعظم ارامنه تهران در شب گرامیداشت نیروی انتظامی

جناب سردار ساجدی نیا

فرمانده محترم نیروی انتظامی تهران بزرگ

مقامات محترم، برادران روحانی و میهمانان گرامی

 هفته نیروی انتظامی را خدمت همگان و بویژه  سربازان شجاع، متعهد، مردمدار و خادم نیروی انتظامی تبریک می گویم. نیرویی که همچون نگهبانی همیشه بیدار، شبانه روز در هوشیاری کامل از امنیت کشور و مردم پاسداری می کند.

عملکرد نیروهای پلیس از میعارهای مهم برای سنجش میزان توسعه اجتماعی هر کشور و مردم آن می باشد. کیفیت خدمات نیروی پلیس شاخص کیفیت و سطح پیشرفت نظام حکومتی کشور محسوب می شود. حضور نیروی پلیس برای خدمت به مردم است. اینها شعار نیست بلکه رسالتی است .

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی ایران فرصتی است برای مرور نقش، جایگاه و رسالت این نیرو در زندگی اجتماعی مردم جهت تاکید بر عملکرد مثبت و سازنده آن می باشد.

در دین مسیحیت خدمت به هم نوع و اجتماع وظیفه و مسئولیتی مقدس می باشد. عیسی مسیح در هنگام موعظه شاگردانش فرمود."من نیامده ام تا به من خدمت کنید. من آمده ام که خدمت کنم."رسالت همه ما چه به عنوان شهروند عادی و چه روحانی خدمت به دیگران است. خدمت به دیگران به زندگی انسان معنا و کیفیتی جدید می بخشد.

وظیفه حکومت، نظام حکومتی و کارگزاران آن خدمت به مردم، حراست از آن ها و همچنین تسهیل امور روزمره است. همزمان رعایت نظم و قانون، تمکین در برابر قانون و رفتار متعهدانه نیز از وظایف تعریف شده برای مردم در جهت تسهیل زندگی اجتماعی می باشند.

همانند ارتش که وظیفه حراست از مرزهای کشور را بر عهده دارد، وظیفه نیروی انتظامی نیز مسئول حراست از امنیت و آرامش مردم است. در نتیجه می توان گفت که مردم و حکومت به یکدیگر وابسته بوده و نسبت به یکدیگر وظایفی بر عهده دارند.

خدا را شاکریم که در برهه کنونی و در شرایطی که مناطق مجاور ما درگیر جنگ، کشتار و ویرانی هستند، کشور ما به واسطه هدایت خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین بصریت، درایت و هوشیاری مقامات دولتی از گزند پدیده شوم تروریسم و همچنین اقدامات خرابکارانه عوامل آن بدور مانده است. بی تردید نیروی انتظامی نقش جدی در تامین امنیت، آرامش و ثبات در کشور ایفا می نماید.  

خوشا به حال کشوری که مردمش در مواجه با پلیس احساس رضایتمندی و امنیت می کنند. این رسالتی بس دشوار اما دست یافتنی است. یقین دارم شما نیز این ادعای مرا تائید خواهید کرد که در کشور ما نیز همه ما در مواجه با نیروی انتظامی همین حس آرامش را تجربه می کنیم. این احساس ما بهترین تقدیر از نیروهای خالص و شجاع نیروی انتظامی و مسئولان آن می باشد.

جناب سردار ساجدی نیا این هفته را به شما تبریک می گوئیم.

 اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

خلیفه ارامنه تهران

دوم اکتبر 2016 میلادی

تهران      

 

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com