انتخاب زبانسیزدهمین مراسم ملی عطر افشانی و گلباران مزار شهدای ادیان توحیدی

در ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور، مزار شهدای ادیان توحیدی با حضور خانواده‌های شهدا، شهردار منطقه 14 و نماینده بنیاد شهید، و مسؤولان و نمایندگان اقلیت‌های مذهبی ضمن تجلیل از خانواده‌های شهدای ادیان توحیدی، مزار پاک این شهیدان غبارروبی و گلباران شد.

در مراسم مهمانی لاله ها، نمایندگانی از زرتشتیان، ارامنه، کلیمیان و آشوریان حضور داشتند، در آیین مهمانی لاله‌ها، همزمان با برگزاری این مراسم، مزار مطهر این شهدا توسط بالگردهای هوانیروز و نیروی انتظامی پاسداران گلباران شد. ادیان توحیدی 376 شهید و جانباز و آزاده تقدیم انقلاب کردند.

در این مراسم که پنجشنبه، 18 بهمن و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آرامستان زرتشتیان تهران برگزار شد، عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با گرامیداشت چهل سالگی انقلاب گفت: شهدا برای اعتلای کلمه توحید و برای خاک و میهن به درجه رفیع شهادت رسیدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با اشاره به جایگاه ممتاز شهیدان ادامه داد: ایثار، فداکاری و شهادت بدون توجه به آئین و دین در همه ادیان قابل تقدیر و احترام بوده و شهادت راه روشنی است که پیش روی ادیان توحیدی قرار دارد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه توحید و یکتاپرستی نقطه مشترک و اتصال همه ماست، اظهار داشت: در ایران اقلیت نداریم و همه ما یک اکثریت هستیم که حول محور دعوت پیامبران به پاکی، سلامت، اخلاق، نور و یکتاپرستی دور هم جمع شده‌ایم که نشانه آن تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید برای حفظ و امنیت مرز و بوم این کشور است که در این افتخار بزرگ ادیان توحیدی حدود ۱۷۰ شهید سرافراز را به خود اختصاص دادند و تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کردند.

وی ادامه داد: این انقلاب با عرضه زیباترین ارزش‌های انسانی، اسلامی و توحیدی ثابت کرد که می‌تواند نقطه وفاقی براساس پاکی و طهارت بنا بگذارد و بر این اساس ایثارگری و فداکاری ملت را رقم بزند و به آرمان‌های والا فکر کند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ما سرنوشت اقوام و کشورهایی که به جای وصل هجران در آن‌ها اتفاق افتاده را دیدیم، خاطرنشان کرد: ما طعم نفاق و کینه ورزی را چشیدیم و امروز به برکت انقلاب اسلامی و تقارن اندیشه و دین به مهرورزی، اخلاق و جهاد دست یافته‌ایم که امیدوارم پایدار بماند.

موبد دکتر اردشیر خورشیدیان، فرنشین انجمن موبدان تهران و دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در این مراسم به سخنرانی پرداختند.

روزنامه «آلیک»

Search

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com